Mažieji Mukai paišo gatves


 Nykštukai baigia apipaišyti visas Perkūnkiemio plyteles. O aš einu užsisvajojus ir vis išsigąstu palenkus galvą ir išvydus violetinę saulutę su šešiais dantimis arba gėlę neproporcingais lapais. Nebesistebiu tik troleibusais – įvairiausių spalvų, dydžių, formų...
  Griovoje, kitąpus mūsų balkono, užkabino kažkokią rožinę širdelę – balionėlį. Dabar penki vienu metu stengiasi ją numušti akmenim, o man taip skauda širdį dėl tos širdelės. Būsima šiukšlė, regis, bet dabar tokia puošmena laukams, kurie pamažu keičia atspalvį iš geltonos į žalsvą. 
  Kaip ir kasmet stebiuosi, kada tas pavasaris atėjo ir suvokiu, kad nieko nepramiegojau – jis tik ateina. Tai jauti, kai atsidarai balkono duris ir kambaryje tampa šilčiau. Ateik ateik, pavasari! Eičiau gerti arbatos į balkoną, bet bijau nykštukų. Kas bus, jeigu išsigąs, jei pakalbins, jei per stipriai užsiklegės. Sunku pakeisti įprotį į nykštukus – buvusius sniego žmogučius – veizėti per neatitrauktas dienines užuolaidas. 
  Ir vieną dieną sniego žmogučiai pavirto nykštukais – tokia pasakos apie pavasarį pradžia. Kokio tik nori dydžio, įvairiausių spalvų pasakos, nes ir nykštukai ne pėsti – su kvykiančiais n-ratukais ir su kiek išsigimusiais plastmasiniais vežimėliais – ančiukais, liūtukais, paršiukais ir visokiais kitaisiais ukais. Žodžiu, mūsų rajone vienam žmogui tenka vienas šuo ir du vaikai. Štai dėl ko jis toks infantilus, šviesus – beveik utopinis, kol nykštukai neparodo charakterių ir neima klykti. Tada visi įsijungia muziką.

 Marš pavasariaut!


Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Ilgas tekstas apie kažką

MEANING arba senų žmonių auginti vaikai

Šainy The Great Gatsby arba back to 1922